3d human with a red question mark

San Ahşap olarak; Ahşap ürünleri ve projeleri hakkında kafanızda ki; soru işaretlerini silmek adına sizlerden gelen soruları bu alanda cevaplıyoruz. Sık sorulan sorular dışında daha fazla bilgi için bizim ile iletişim geçebilirsiniz.


Kalite

Ahşap Kamelya ürünlerimiz birinci sınıf ithal çam kullanılarak üretilmektedir.
Kamelya üretiminde kullanılan keresteler emprenye işlemine tabi tutulduğundan uzun yıllar boyu dayanıklılığını ve kalitesini muhafaza eder.

Tasarım

Sitemizde bulunan ahşap kamelya modelleri daha önce tarafımızca üretilen modellerdir. Bizimle iletişime geçtiğinizde bu modellerden birini talep edebilir yada farklı bir model talep edebilirsiniz. Ahşap kamelya üretiminde kamelyanın şekli, boyutları, tasarımı, rengi sizin istediğiniz gibi yapılabilmektedir. Yapmanız gereken tek şey bize isteğinizi iletmek.

Aksesuarlar

Ahşap kamelya çeşitlerimize eklenebilen oturma bankları ve masa gibi aksesuarlar standart ürünlerde bulunmamaktadır. Talep etmeniz durumunda eklenecektir. Bu tür isteklerinizi siparişiniz sırasında bize aktarmayı unutmayın.

Emprenye işlemi; ahşap ürünlerin içerisine çeşitli kimyasallar eklenerek ahşabın böcek, kurtçuk, mantar gibi oluşumlardan koruyarak, ahşabın uzun yıllar boyunca dayanıklılığını ve kalitesini korumasını sağlamaya yönelik bir işlemdir.

Emprenye işlemi farklı yöntemlerle uygulanabilmektedir. San Ahşap tarafından uygulanan yöntem olan fırınlama yöntemi ile ahşap en iyi şekilde korunmakta ve ahşap ürünlerin ömrü uzatılmaktadır.

Fırınlama yöntemi, uygun sıcaklık ve basınç altında ahşap kurutulduktan sonra, ilaçlama işlemine geçilir. İlaçlama işlemi kurutulmuş olan ahşaba daha iyi nüfuz ettiğinden dolayı ahşap çok uzun yıllar çürüme ve bozulma göstermez.

Emprenye işlemi sonrasında kullanılan kimyasalların renginden dolayı ahşap yeşil renkte görünmekte, bir süre sonra ise doğal kahverengi bir renge dönüşmektedir.

Emprenye işlemi görmüş ahşap ürünleri şeffaf yada örtücü boya ile boyamak mümkündür. Emprenye edilen ahşap ürünler boyandığı takdirde hava koşullarından daha az etkileneceği için ömrü uzayabilmektedir.

Emprenye işleminde kullanılan ilaçlar insan sağlığı konusunda hiç bir tehdit unsuru barındırmaz. Bununla birlikte Türk Standartları Enstitüsü tarafından TS 788-2 standart numarasıyla “Ahşap ve ahşap esaslı malzemelerin dayanıklılığı-Ahşap koruyucu emprenye maddelerinin biyolojik deneylerle tespit edilen performansı” başlığı altında gerekli görülen bir işlemdir. Kaynak: TSE 788-2

San Ahşap olarak; Türkiye’nin tüm bölgelerine Ahşap Ürünlerimiz ve Ahşap Kaplama Projelerinde müşterilerimizin istek ve taleplerini karşılıyoruz. Daha fazla detaylı bilgi için bizim ile iletişime geçiniz.

Ahşap Ürünlerinde; teslim edilecek bölge, renk, boyut ve ebatların tam olarak belirlenerek fiyatlandırılır. Bu yüzden isteklerinizi ve taleplerinizi bizlere ileterek fiyat bilgisi alabilirsiniz.

San Ahşap olarak; tüm ürünlerimizde müşterilerimizin dilediği boyut, ebat ve renklerde ürünler hazırlıyoruz. Hiç bir üründe; boyut ve renk sınırı olmaksızın ürünler hazırlanır.

Bazı ürünlerde ve müşterilerimizin istek, talepleri doğrultusunda aynı zamanda sök, tak sistemli ürünlerimizi kargo ile dilediğiniz bölgeye gönderebiliyoruz.