Kamelya

Evinizin bahçesinde, kendinizi huzurlu hissedeceğiniz, özel bir mekânınız olsun istemez misiniz? Zevkinize göre yaptırabileceğiniz bir kamelya sizin saklı cennetiniz olabilir. Üstü kapalı, altında oturma grupları olan, genellikle metal ve ahşaptan yapılan bir gölgeleme ve dinlenme mekânıdır. Dostlarınızı ağrılar, güzel sohbetler yapar, bir fincan kahve ile kırk yıl hatırı satılır dostlarınızla zaman geçirebilirsiniz. Ahşap yada demirden, mükemmel tasarımlar, size ve ruhunuza hitap edecek güzelliktedir. Kamelya biraz yalnız kalmak istediğinizde, önemli kararlar almanız gerektiğinde, evde kapalı kalmak istemediğinizde, ferah bir sığınağınız görevini üstlenir. Dışardan bakıldığında, şirin ve çok şık bir görünümü vardır. Doğa ile iç içe, otantik görünümlü, ferah ve dostlarla dertleşmek, tatlı sohbetler etmek için harika bir mekândır. Kamelya yapımında farklı türden ağaçlar kullanılır. Genellikle emprenye edilmiş ithal cam ağaçla yapılır. Çürümeye ve böceklenmeye karşı özel olarak emprenye edildiği için, uzun süre kullanılabilir. Asıl adı, kameriyedir. Beyaz renkte tercih ettiğiniz zaman, yılda bir defa boyarsanız, ilk yapıldığı günkü gibi yeni ve güzel görünür. Sitede oturan aileler için harika bir dinlenme, hava alma ve dostlar, komşularla bir araya gelip sohbet etme mekânıdır.

Sadece bahçeli evler değil, villa, kafeterya, lokanta ve otellerinde, mekânların canlandırmak ve güzelleştirmek için tercih ettiği bir tasarımdır. Ahşap görünümü, ayrı bir şirinlikte olan kamelya ticari mekânlara da çok yakışıyor. Kapalı mekânlarda durmayı sevmeyenler, bu tarz yerlere daha sık gidiyor. Çocuk parklarında da görebileceğiniz bu şirin tasarımlar, çocuklarınız oyun oynarken, sizin de serin,  gölge bir yerde dinlenmenizi sağlıyor. Çoğu zamanınızı evde yada iş yerinizde kapalı olarak geçiriyorsunuz. İşte bu mekânlar, birazda olsa temiz havada rahatlamanıza ve açık havada dinlenmenize yardımcı oluyor.

Kamelya

Artık beton yığınlarından sıkılanların, en çok tercih ettiği mekân tasarımdır. Yeşile aşık olanların doğa ile iç içe olmayı sevenlerin tercihidir. Dikdörtgen, altıgen, sekizgen şekilleri bulunan kamelya, harika bir gölgeleme elemanıdır. Evinizin bahçelerini şenlendirecek bu şirin gölgeleme mekânları, içinizin de ferahlamasına vesile olacak. Üzerleri kapalı olduğu için, güneşin sizi rahatsız etmesi mümkün değildir. Ev bahçeleri, site bahçesi, park ve havuz gibi yerlerde şık ve kullanışlı bir mekândır.

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir