Alanya Kamelya

          San Ahşap firması olarak Alanya Kamelya konusunda bu kadar fazla kullanıldığı için biz de size en iyisine sahip olabilmeniz için bu bölgede de işlerimizi sürdürmekteyiz. Müşteri memnuniyeti ilkesiyle çıktığımız bu yolda sizlere en iyi, en sağlıklı, en hızlı hizmeti vermekteyiz.

İçerisinde oturma yerlerinin olduğu, kullanılan malzeme olarak ahşaptan oluşan, yukarı kısmı kapalı, çeşitli şekilleri ve modelleri mevcut olan insanların sıcak havalarda serinlemek amacı ile kullandıkları yapılara kamelya denir. İç kısımlarında insanların oturması yemek yemeleri için masalar bulunur. Sıcağa karşı alerjisi olan insanların dinlenmeleri açısından kolaylık sağlayan yapılardır. Sıcak havalarda olduğu gibi soğuk ve yağmurlu havalarda da insanların durak noktalarıdır.  Kamelyalar yapı olarak sağlam oldukları için uzun ömürlü yapılardır bu yapılardan bazılarının yan tarafları açık olup bazılarının ise kapalıdır. Yukarı kısımlarının kapalı olması insanların sıcak havalarda dinlenebilmeleri için kaçınılmaz bir fırsat sunmaktadır. İç tarafları seri olduğu için pikniklerde de kamelyaların insanlar tarafından tercih edilmesi kaçınılmazdır. Kamelyaların hava ile temas etmelerine rağmen yapılarının bozulmamasının sebebi kamelyaların ahşapların içesine emprenye malzemelerinin katılmasından kaynaklanmaktadır. Ahşabın kullanıldığın yapılar genellikle sağlam yapılar oldukları için emprenyeninde içeresinde kullanılması ile birlikte daha dayanıklı olurlar. Ahşapların hava ve toprakla temas ettiği sırada emprenye, ahşaplı yapıların bozulmasına engel olur. Daha dayanıklı olmalarına yardımcı olur. Enprenyenin içerisinde bulunduğu ahşaplı kamelyalarda bir tanesi de Alanya kamelya olarak karşımıza çıkmaktadır.

Antalya’nın ilçesi olan Alanya bilindiği üzere sıcaklığı yüksek bir şehirdir. İnsanlar serinlemek amacı ile buralarda kamelyaları sıkça tercih ederler.  Alanya kamelya ahşabım içerisinde kullanılan emprenye malzemesi sayesinde hava olaylarına daha dayanıklı bir yapı teşkil etmektedir. Emprenye, kamelyanın yapımında kullanılan ahşabın yıllarca bozulmadan kullanılmasına yardımcı olur. Kamelyaların yapımında çeşitli ağaçlar kullanılmaktadır.

Genellikle kamelyaların daha dayanıklı, daha sağlam olmalarını sağlamak amacı ile emprenye edilmiş ağaçların kullanımı tercih edilmektedir. Ahşaplı yapılar genelde dayanıklı yapılar olup sağlıklı bir hayat için tercih edilmesi şarttır. Alanya turistlik bir şehir olduğundan dolayı yazın turistlerin ve yerli halkın sıcak ve bunaltıcı havalarda serinlemek ve zaman geçirmeleri için son derece faydalı yapılar olup insanların hayatlarını kolaylaştırmak açısında vaz geçilmez bir imkân sağlamaktadır.  Alanya kamelya kaliteli üretimi ile kişilerin güven içerisinde kullanmalarını sağlamaktadır. Sadece kaliteli yapış ile değil, dış yapısı ile de ile de cezp edici bir görünüme sahiptir.

Alanya Kamelya

San Ahşap firması olarak, Alanya Kamelya ve diğer bölgelerimizde istediğiniz renk, model ve şekilde tasarlanmaktadır. Eğer hayalinizdeki kış bahçesine sahip olmak istiyorsanız ve karar verdiyseniz firmamıza ulaşabilirsiniz.

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir